חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שיקום אורתופדי

מחלקת שיקום אורתופדי מכילה 36 מיטות ובה צוות רפואי המורכב ממומחים ברפואה שיקומית ופיסיקלית, לצד צוותי סיעוד ומקצועות הבריאות שרכשו הכשרות ייעודיות וניסיון רב בתחום השיקום האורתופדי. הצוותים הקליניים שלנו מקיימים קשרים הדוקים עם גופי מחקר מובילים, מתוך החזון שלאורו אנחנו פועלים – לבנות סביבת טיפולים עדכנית וחדשנית שעומדת בקדמת הרפואה השיקומית העולמית.

המטופלים במחלקה מגיעים אלינו לאחר אשפוזים שנובעים מפגיעות אורתופדיות מורכבות ורב-מערכתיות, מחלות מפרקים ניווניות, או בעקבות ניתוחים אורתופדיים והחלפות מפרקים. במרבית המקרים נלווית לפגיעה הפיזית גם התמודדות מאתגרת בהיבט הרגשי של המטופל ומשפחתו נוכח המצב החדש שאליו נקלעו. אנחנו מעניקים להם מעטפת שיקומית הוליסטית במסגרת אשפוזית שבבסיסה השליחות שלקחנו על עצמנו – להביא כל מטופלת ומטופל למצב תפקוד עצמאי מירבי בקהילה בהתאם לפגיעה, למצב הרפואי ולגיל.

קליטה במחלקת האשפוז

עם הגעתו של המטופל למחלקת האשפוז אנחנו עורכים עבורו הערכה מקיפה לגבי משך השיקום והטיפולים הייחודיים שיותאמו לו במהלך השיקום – פיזיותרפיה, הידרותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, ועוד. על פי אותה הערכה אנחנו מתאימים לכל מטופל תוכנית אישית מפורטת ובה שגרת הטיפולים לאורך תקופת האשפוז. כלל הטיפולים ניתנים בחדרי הטיפולים שנמצאים בסמיכות לחדרי האשפוז בידי צוותים ממקצועות הבריאות השונים שרכשו ניסיון ייעודי בתחום השיקום האורתופדי והתמחות ספציפית בסוגים מגוונים של פגיעות.

אנחנו מקפידים לשמור על רצף טיפולי ולשמור את המטופל בסביבה אשפוזית תומכת ומקדמת כל עוד נשמר הרצף של שיפור במצבו. זאת מתוך הבנה שהמסגרת האשפוזית היא היעילה והטובה ביותר על מנת להשיג התקדמות לכיוון תפקוד עצמאי מירבי בהתאם למצבו.

השירותים במחלקה

מחלקת השיקום האורתופדי מתוכננת כך שהמטופלים ישהו בסביבה תומכת ומוגנת – כל חדרי האשפוז פונים אל המרחב הירוק שבחצר המרכז הרפואי, והמטופלים יכולים לצאת אליה וליהנות מהאוויר הנקי של הנגב ומהגן החווייתי הטובל בירוק של הכפר השיקומי העוטף את המתחם כולו. מרכז הספורט החדשני שבמרכז הרפואי פתוח גם הוא לרווחת המאושפזים במחלקה בהתאם למצבם, כולל הדרכה צמודה והתאמות למתאמנים בו במידת הצורך. הצבנו לעצמנו יעד עבור כל המאושפזים – להשיבם ככל האפשר לחיים פעילים ומלאי משמעות, ולכן אנחנו מעודדים את המטופלים ליטול חלק בפעילות ספורטיבית עוד במהלך תקופת האשפוז.

המרכז הרפואי כולל אגף ממוגן המאפשר לנו לשמור על רצף טיפולי גם בעיתות חירום ללא צורך לרדת למקלטים או להתפנות. במידת הצורך, האגף הממוגן יכול להכיל 72 מיטות אשפוז בצורה נאותה המכבדת את המטופלים שלנו ואת שגרת הטיפול בהם.

חזרה לקהילה

במהלך האשפוז אנחנו מכינים כל מטופל ל”יום שאחרי”, מסייעים לו ביעוץ לגבי ההתאמות הנדרשות עם שובו לקהילה להמשך תהליך השיקום – בבית המשפחה, בעבודה ובהתנהלות היומיומית. בנוסף, אנו נעזרים במערכת “שירות מחלקה ראשונה” בכל הקשור להתנהלות מול המוסד לביטוח הלאומי לצורך מיצוי הזכויות של כל מטופל עם חזרתו לקהילה. צוות העבודה הסוציאלי שלנו מסייע למטופל במילוי הטפסים ומגיש אותם בצורה מאובטחת לביטוח הלאומי ללא צורך בהתרוצצות מיותרת ומתישה מצד המטופל ובני משפחתו.

על פי תוכנית השיקום המותאמת אישית עבור כל מטופל אנחנו מקפידים לשמור על רצף טיפולי גם עבור מי ששבו לקהילה, ומעניקים להם את כל הטיפולים הנדרשים במתכונת של אשפוז יום או מרפאות-חוץ במתחם המרכז הרפואי. בנוסף, תוכנית השיקום בקהילה כוללת תרגולים ביתיים המותאמים אישית לכל מטופל, זאת על מנת לשמור על רצף ההתקדמות האישית וכדי למנוע נסיגה ממה שהושג בתהליך השיקום במסגרת האשפוז.

השליחות שלנו היא להעניק לכל מטופל במחלקת השיקום האורתופדי את מירב הכלים ואת ההזדמנות לחזור לחיים פעילים ומלאי משמעות בהתאם למצבו.