חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מכון ריפוי בעיסוק

אנשי המקצוע בתחום הריפוי בעיסוק מעניקים טיפולים לכלל מסגרות הטיפול והשיקום בעדי נגב – נחלת ערן עבור המטופלים במחלקות לשיקום אורתופדי ושיקום נוירולוגי, במחלקת שיקום יום, לדיירי הכפר השיקומי, לתלמידי בית הספר לחינוך מיוחד שבכפר ועבור מטופלים מהאזור שמוצאים אצלנו צוות מוכשר ובעל ניסיון רב לצד מיכשור מתקדם.

צוות הריפוי בעיסוק שלנו צבר ניסיון רב-שנים בטיפול במגוון סוגי פגיעות ולקויות, במגוון רחב של גילאים ומצבים רפואיים. העבודה מתבצעת בתיאום עם שאר מקצועות הבריאות והרפואה. המטופלים זוכים לתרגול עם מיטב הטכנולוגיות בחדרים חדשים, נעימים ומאובזרים עד אחרון הפריטים.

ביחד עם המרפאות והמרפאים בעיסוק נעריך את המצב התפקודי של המטופלים וצעד צעד נתקדם אל עבר עצמאות מירבית במטלות יומיום (רחצה, לבוש, שירותים, קניות, בישול ועוד). טיפולי הריפוי בעיסוק כוללים הערכה וטיפול בתחום הקוגנטיבי (הבנה, תפיסה, קשב, מודעות, זיכרון, תפקודים ניהוליים ועוד), הערכה וטיפול סנסו-מוטורי לגפיים עליונים (כולל הדרכות לבני המשפחה ומטפלים, התאמות סדים וחבישות לחץ, מוטוריקה עדינה ועוד). כמו כן הערכה ותרגול תפקודי ראייה יינתנו במידת הצורך, תרגול מיומנויות הקשורות לתעסוקת המטופל ועוד.

המשך טיפולים לאחר אישפוז

מטופלים שמסיימים אשפוז מלא ועוברים למסגרת של שיקום יום, ממשיכים להגיע לחדרי הריפוי בעיסוק, פוגשים את הצוות המוכר להם ושומרים על רצף טיפולי ושיקומי בהתאם לתוכנית האישית שנבנתה עבורם. בנוסף, אנו בונים עבור כל מטופל תוכנית סדורה של תרגול ביתי עצמי כדי לשמר את ההתקדמות ואת הרצף השיקומי גם כאשר הוא שוהה בקהילה. אנו רואים חשיבות רבה בהקניית כלים והרגלים שמסייעים לכל מטופל לשוב למעגל החיים בקהילה כשהוא מצויד ביכולת ובביטחון לבנות את חייו בהתאם למצבו.

הפן המחקרי בעבודתו של המרכז הרפואי לשיקום מעניק לצוות הריפוי בעיסוק את ההזדמנות לעמוד בקדמת החדשנות והפיתוח בתחום. בנוסף, אנחנו גאים להיות גוף שמכשיר סטודנטים לעבודה מעשית בריפוי בעיסוק בתחום השיקום מכל מוסדות הלימוד בישראל. בכך אנו מניחים את התשתית לדור העתיד של המטפלות והמטפלים בתחום מאתגר שבו קיימת מצוקה כלל-ארצית, מעניקים להם אופק לקידום מקצועי ותעסוקתי בסביבה עם שליחות ייחודית ומציבים אותם בחזית הידע והחדשנות.

אנו רואים שליחות אמיתית ביכולת שלנו להעניק לכל מטופל את הכלים ואת ההזדמנות להשתלב בקהילה ולחזור לחיים פעילים ומלאי משמעות בהתאם למצבו.