חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מכון פיזיותרפיה

המטפלות והמטפלים במכון הפיזיותרפיה מעניקים טיפולים לכלל המסגרות בעדי נגב – נחלת ערן עבור המטופלים במחלקות לשיקום אורתופדי ושיקום נוירולוגי, המטופלים במחלקת שיקום יום, לדיירי הכפר השיקומי, לתלמידי בית הספר לחינוך מיוחד שבכפר ועבור מטופלים מהאזור שמוצאים אצלנו צוות מוכשר ובעל ניסיון רב לצד מיכשור מתקדם.

הצוות המקצועי שלנו בתחום הפיזיותרפיה צבר במרוצת השנים ניסיון רב בטיפול במגוון סוגי פגיעות ולקויות, ובמגוון רחב של גילאים ומצבים רפואיים. עם פתיחתו של המרכז הרפואי לשיקום מורחבת פעילות הפיזיותרפיה ומתרחבים גם תחומי ההתמחות והקהלים שבהם אנחנו מטפלים.

 

טיפולי הפיזיותרפיה הם חלק חשוב בתוכנית השיקומית שאנחנו בונים עבור כל מטופל שמגיע לאשפוז במרכז הרפואי לשיקום בהתבסס על ניתוח משולב ורב-תחומי של מצבו הרפואי, האופק השיקומי שלו, ותקופת האשפוז המוערכת עבורו. אנחנו עושים מאמץ להתאים את זמני טיפול בפיזיותרפיה ליכולתו של המטופל. לאורך התהליך צוותים מכלל מקצועות הבריאות עוקבים באופן קבוע אחר התקדמות השיקום, מחליפים מידע ומעדכנים את התוכנית השיקומית במידת הצורך.

התמחויות ומסגרות טיפול מגוונות

המטופלים במחלקות מטופלים בחדרי הפיזיותרפיה החדישים שלנו כחלק מהתוכנית השיקומית המותאמת באופן אישי עבור כל אחת ואחד מהם. הצוותים שלנו עוברים תהליכי הכשרה והתמחות בתחומים שונים – שיקום נוירולוגי, רצפת אגן, שיקום וסטיבולרי, שיקום קטועים והתאמת פרוטזות, ועוד. בין היתר אנחנו מאבחנים ומטפלים במגוון תפקודים מוטוריים – הליכה, מדרגות, שיווי משקל, התאמת אביזרי עזר לניידות, ועוד.

 

הטיפולים הפיזיותרפיים מוענקים בעיקרם באופן פרטני, ולצידם אנחנו בונים מסגרות טיפול נוספות – בקבוצות, בפעילות ספורטיבית בחדר הכושר, בטיפולי הידרותרפיה, ובמשימות לתרגול עצמי של המטופלים. בנוסף, צוותי הפיזיותרפיה מעניקים הכשרות פנימיות לצוותי המחלקות לצורך שילוב תפקודים בחיי היומיום.

פעילות ספורטיבית מותאמת אישית

אנחנו מעודדים את כלל המאושפזים והמטופלים שלנו לעסוק בפעילות ספורטיבית המותאמת למצבם – באולם הספורט, בחדר הכושר ובבריכה. לפעילות שכזו ישנה חשיבות רבה בשיקום הפיזי לצד הענקת תחושת מסוגלות ומשמעות עבור כל מטופל. צוותי הפיזיותרפיה מלווים את המטופלים העוסקים בפעילות ספורטיבית גם מחוץ לשעות הפעילות במרפאות ומסייעים להם בהתאמות הנדרשות ובהדרכות בהתאם למצבם.

במהלך האשפוז ולקראת השחרור צוותי הפיזיותרפיה מייעצים למטופלים על בחירת אביזרי עזר ומעניקים להם אפשרות להתנסות בהם על מנת להקל ולדייק בבחירתם. כחלק מהמשך השיקום מטופלים רבים מגיעים גם לאחר האשפוז לחדרי הטיפולים, פוגשים את הצוות המוכר, ושומרים על רצף טיפולי בהתאם לתוכנית האישית שהותאמה להם.

הפן המחקרי בעבודתו של המרכז הרפואי לשיקום ושיתופי הפעולה שרקמנו עם גופים העוסקים בספורט פראלימפי מעניקים לצוות המקצועי שלנו הזדמנות לעמוד בקדמת החדשנות והפיתוח בתחום הפיזיותרפיה. בנוסף, אנחנו גאים להיות גוף ששואב אליו מתמחים בפיזיותרפיה ממגוון מוסדות לימוד שעושים אצלנו תקופות הכשרה וסטאז’ במסגרת לימודיהם – בכך אנחנו מניחים את התשתית לדור העתיד של המטפלות והמטפלים בתחום מאתגר שבו מורגשת מצוקת כלל-ארצית, ומציבים אותם בחזית הידע והחדשנות.

אנחנו רואים שליחות אמיתית ביכולת שלנו להעניק לכל מטופל את הכלים ואת ההזדמנות להשתלב בקהילה ולחזור לחיים פעילים ובעלי משמעות בהתאם למצבו.