חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מרכז ספורט

מרכז הספורט ב”עדי נגב – נחלת ערן” הוקם על מנת להביא לידי ביטוי תפיסת עולם מכלילה ולהשתמש בספורט כבמת מפגש נוספת לאנשים עם יכולות מגוונות. מרכז הספורט מהווה זרוע הממשיכה את חזון הכפר השיקומי ומבטאת תפיסות של אחריות חברתית, השתתפות פעילה בקהילה והתמקדות ביכולות ולא במגבלות.

מרכז הספורט מביא לגיוון בטיפולים ולשיפור משמעותי של שירותי השיקום דרך ענפי הספורט השונים. פעילות גופנית חשובה מאוד בתהליך השיקום לאחר פציעות קשות ולאנשים שנולדו עם מוגבלות בדרגות שונות. ספורט מסייע למטופלים הן פיזית והן מנטלית להתחזק. פעילות ספורטיבית בנוסף מובילה להישגים אישיים וקבוצתיים ומחזקת את הרוח. אנשים המתמודדים עם מגבלה מצליחים לגלות יכולות ועוצמות שלא הכירו בעצמם או האמינו כי הם קיימים בהם.

במתחם ספורט קיים דגש בקידום פעילות ענפי הספורט הפאראלימפיים, מתוך האמונה כי עידוד מטופלים לפנות אל הספורט התחרותי מהווה ערך משמעותי ויוצר שילוב מלא של אנשים עם מוגבלויות. אפשר לצייר את הפעילויות במרכז הספורט על ציר שבקצה אחד שלו פעילויות המיועדות לעובדים מתוך תפיסה של רווחת העובד, עידוד לאורח חיים בריא והגדלת תחושת החיבור למקום העבודה, במרכז הציר פעילויות המיועדות לאוכלוסיות עם לקויות מוטוריות ואוכלוסיות עם לקויות קוגניטיביות ובקצה שלו פעילויות ששייכות לקטגוריית ה- UNIFIED , שבה משחקים יחד כחברים שווים בקבוצה אנשים עם יכולות מגוונות.

פרויקטים פעילים:

פעילותלמי מיועד
חדר כושר שיקוםחדר כושר לעובדים 
חדר כושר למטופלי חוץ
חדר כושר למטופלי שיקום (אשפוז יום ואשפוז מלא)
חדר כושר בריכהחדר כושר לדיירי המעון
חדר כושר לתלמידי ביה”ס
קבוצות שיקום יום
פילאטיסעובדות
כדורשתעובדות
כדורסל כיסאות גלגליםספורטאים בעלי  מוגבלות מוטורית שמונעת מהם לשחק כדורסל מסורתי
כדורסל שוויםקבוצה משותפת של אנשים עם ובלי מוגבלויות