חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מרכז הידרותרפי

מרכז הטיפולים ההידרותרפיים שלנו פועל מזה שנים רבות במסגרת הכפר השיקומי עדי נגב – נחלת ערן והפך לשם דבר עבור כלל אוכלוסיית הדרום – בצוות המקצועי, באיכות המתקנים, ובטיפולים המתקדמים המוענקים בו למגוון רחב של אוכלוסיות. עוד טרם פתיחת המרכז הרפואי לשיקום, הענקנו בבריכה ההידרותרפית מדי שנה כ-155,000 טיפולים לדיירים בכפר, לתלמידי בית הספר לחינוך מיוחד ולמאות מטופלים נוספים מהאזור בכל הגילאים. מטופלים מהדרום מגיעים אלינו בעקבות הפניה רפואית עם מגוון רחב של מחלות ופגיעות.

פתיחתו של המרכז הרפואי לשיקום מאפשרת לנו להרחיב את שעות הפעילות של המרכז ההידרותרפי, לקלוט אליו מטופלים רבים נוספים ולהרחיב את צוות המטפלות והמטפלים המסורים שעובדים בו. הבריכה הטיפולית היא מרכיב חשוב בתוכנית השיקום האישית שאנחנו בונים עבור כל מי שמאושפז במחלקות לשיקום אורתופדי ושיקום נוירולוגי ובמחלקת אשפוז יום.

טיפולי המשך
במרכז ההידרותרפי

צוות המטפלים בהידרותרפיה עובד לצד הרופאים השיקומיים, צוותי הסיעוד והמטפלים במקצועות הבריאות במגוון תחומים – קלינאות תקשורת, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ועבודה סוציאלית. הטיפולים המוענקים במרכז הם חלק מהתוכנית השיקומית המותאמת לכל מטופל באופן אישי בהתבסס על ניתוח משולב ורב-תחומי של מצבו הרפואי, האופק השיקומי שלו ותקופת האשפוז המוערכת עבורו.

 

מטופלים רבים שמסיימים שהות במסגרות האשפוזיות שלנו ממשיכים להגיע למרכז ההידרותרפי, פוגשים את הצוות המוכר להם ושומרים על רצף טיפולי ושיקומי בהתאם לתוכנית האישית שנבנתה עבורם. לצד זאת, אנחנו מעודדים את המטופלים לעסוק בהתאם למצבם בפעילות ספורטיבית הכוללת שחייה, לצד הפעילות באולם הספורט ובחדר הכושר שלנו.

מוקד של שילוב
ותיקון עולם

כחלק מהחזון ל”תיקון עולם” שמוביל הכפר השיקומי עדי נגב – נחלת ערן מיום שהוקם, אנו דוגלים בסביבה מוגנת ומשלבת במרכז ההידרותרפי. הטיפולים הפרטניים מוענקים לאורך שעות היום כאשר את הבריכה פוקדים מגוון רחב של מטופלים עם לקויות ומגבלות מסוגים שונים. אנו רואים בבריכה הטיפולית מרחב המאפשר למטופלים שלנו להתקדם בשיקום באופן אישי וזאת תוך ראיית האחר וקבלתו הלכה למעשה וללא הפרדה.

אנו גאים להיות גוף מוביל באזור הדרום שאליו מגיעים מתמחים בטיפול הידרותרפי ממגוון מוסדות לימוד לתקופות הכשרה וסטאז’. אנו רואים זכות גדולה בהנחת התשתית לדור העתיד של המטפלות והמטפלים בתחום ומעניקים להם אופק לקידום מקצועי ותעסוקתי בסביבה עם שליחות ייחודית. 

זוהי שליחות אמיתית עבורנו להעניק לכל מטופל את הכלים ואת ההזדמנות להשתלב בקהילה ולחזור לחיים פעילים ומלאי משמעות בהתאם למצבו ולפעול לשילובם של כלל בעלי הלקויות בחברה.