חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תשתיות דאטא למחקר

פרויקט

ACoRD

ADI-Negev Corpus of Rehabilitation Data

עם הקמת מרכז המחקר זיהינו פערים בכל הנוגע לתשתיות מחקר ואיסוף דאטה בהיקפים רחבים בתחום רפואת השיקום. הדבר נובע בעיקר מטבעה של רפואת השיקום שבה יש מקרים מורכבים ובעלי מאפיינים ייחודיים עבור כל מטופל.

פרויקט ACoRD נועד להניח את התשתית המחקרית שתסייע בקידום מחקר בתחום רפואת השיקום בעשורים הקרובים.

בעזרת רופאי שיקום ואנשי מקצועות הבריאות ממגוון דיסציפלינות ערכנו מיפוי מעמיק של הצרכים לאיסוף דאטה, ואנחנו מאפיינים מערכת סנסורים שתסייע בניטור רציף של מדדים הכרחיים לצורכי מחקר – שינה, כאב, פעילות מוחית, תנועתיות, ותקשורת מילולית. מאגר הנתונים יכלול  נתונים קליניים רוחביים ולאורך זמן מתהליכי השיקום והטיפול בכלל מקצועות הבריאות.

מאגר הנתונים הייחודי יופעל במרכז השיקומי עדי נגב – נחל ערן אך מיועד לחוקרים בארץ ובעולם, ויהווה מאיץ למחקרים ולפיתוח פתרונות חדשניים בתחום השיקום.

פרויקט

CIDRA

Cognitive Impairment Data Repository Adi-Negev

מכון המחקר פועל בכפר השיקומי נחלת ערן שחרט על דגלו הענקת איכות חיים גבוהה ככל הניתן לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. לצד השליחות הזו והטיפול המיטבי שמקבלים דיירי הכפר זיהינו פערים בתחום המחקר בקרב אוכלוסיה זו בארץ ובעולם. לשם כך הקמנו את פרויקט CIDRA שנועד לאסוף דאטה בקנה מידה רחב, להעניק כלים לניתוח המידע, ולהוות תשתית מחקרית שתסייע לאנשים עם מוגבלויות.

אוכלוסיית המטופלים עם מוגבלות שכלית התפתחותית כוללת אנשים עם תסמונות במגוון רחב, רבים מהם חווים קשיים מוטוריים, קוגניטיביים ורגשיים משולבים וברמות פגיעה ומוגבלות שונות. איסוף הנתונים ועיבודם מהווים אתגר יישומי ומחקרי, והמשימה שלנו היא לסייע לחוקרים בכך.

בלב הפרויקט ייבנה מאגר נתונים שממפה אוכלוסיה של מטופלים עם מוגבלות שכלית התפתחותית במגוון רחב של פרמטרים – ריצוף גנטי של המטופלים והוריהם, הדמיה מוחית, דגימות ביולוגיות בחתכים שונים, הערכה קלינית של תפקוד ומדדים גופניים נוספים.

שלבי הפרויקט לשנת העבודה 2023 כוללים

מיפוי הנתונים הקליניים הנאספים כיום במערכת הקמיליון ונתונים עתידיים ובחינת השינויים הדרושים לצורך התאמתם לבסיס הנתונים העתידי.
בחינת מאגרי נתונים קיימים בתחום הרפואה השיקומית במוסדות מחקר ובמרכזי/ מחלקות שיקום.
בחינת ספרות המחקרית רלוונטית.
בחינת תשתיות ומשאבי IT הדרושים לצורך הקמה ואחזקה של מאגר הנתונים.

לפרטים נוספים

יזמים , חוקרים , אנשי מקצוע – נשמח לשיתופי פעולה, מוזמנים ליצור קשר